Тези: оцінка обладнання, оцінка машин, оцінка інструменту, оцінка машин обладнання, оцінка пристроїв, оцінка верстатів, оцінка ліній.
Оцінка устаткування включає визначення вартості практично всього спектра об'єктів: верстатів, приладів, технологічних комплексів і потокових ліній, силових агрегатів. Кредитні підрозділи банків найчастіше як забезпечення приймають саме устаткування, т.к. його у разі дефолту позичальника найлегше реалізувати на ринку.
Банк, цілком природно, зацікавлений у мінімізації ризику при кредитуванні власника устаткування. Цього найлегше досягти, дещо "занизивши" вартість застави, зменшуючи тим самим розмір кредиту. Ну а потенційний позичальник, у свою чергу, прагнути отримати кошти у вигляді кредиту дещо вище за адекватну вартість майна, що передається в забезпечення.
У цьому потенційному позичальнику краще уникати оцінки устаткування, проведеної штатними співробітниками банку-кредитора, т.к. ті, як правило, обслуговують інтереси банку, тому їх висновки про вартість обладнання, що передається у заставу, можуть бути необ'єктивними.
У цій ситуації для обох сторін найбільш оптимальним рішенням буде замовити незалежну оцінку обладнання, звернувшись до досвідченого оцінювача-професіонала, здатного дати об'єктивний висновок щодо ринкової вартості предмета застави. Подібні професіонали має і наша компанія. Великий досвід практичної оцінки, апробовані методики, наявність кваліфікованих експертів дає нам змогу оцінювати обладнання будь-якого виду, в тому числі й унікальне, незалежно від його кількості та місцезнаходження. Наші фахівці однаково успішно вирішують і питання, пов'язані з оцінкою одиничних об'єктів, та завдання оцінки великого обсягу номенклатурних одиниць обладнання та великих промислових підприємств.
Вам пропонується проведення незалежної експертної оцінки обладнання:
Машини сільськогосподарські та лісогосподарські.
Машини для металургійної, гірничодобувної промисловості та будівництва.
Машини для обробки харчових продуктів, напоїв та тютюну.
Машини для виробництва паперу та картону.
Двигуни, генератори та трансформатори електричні.
Пристрої розподілу електроенергії та керуюче обладнання.
Обладнання медичне, хірургічне та ортопедичне.
Прилади та пристрої для вимірювання та перевірки, годинники та хронометри.
Верстати, прилади та інструменти, обладнання серійне та спеціальне.
Універсальні та спеціалізовані технологічні лінії.
Технологічні комплекси.
Перелік необхідних документів та інформації для оцінки обладнання:
Повна назва обладнання: марка, модель, серія.
Завод (фірма) – виробник.
Рік випуску.
Технічні характеристики об'єкта (потужність, маса, розміри, пробіг, продуктивність тощо - згідно з технічною документацією).
Інвентарний номер, повна та залишкова балансова вартість на останню звітну дату перед датою оцінки (якщо власник об'єкта – юридична особа).
Відомості про консервацію та ремонт (заміна вузлів, агрегатів, удосконалення).
Свідоцтво про держреєстрацію юридичної особи - замовника оцінки або копія паспорта фізособи.
Правовстановлюючий документ.
Цей перелік має попередній характер і може бути скорочений або розширений після детального ознайомлення оцінювача із завданням на оцінку обладнання та переліком обладнання. Середній термін виконання замовлення з оцінки обладнання може становити (залежно від ступеня складності технологічного обладнання та кількості позицій) від трьох до 10 днів.
Вартість послуг з оцінки обладнання визначається в кожному конкретному випадку і залежить від наступних факторів:
Типу та складу об'єкта оцінки.
Повноти та достовірності необхідної інформації про об'єкт оцінки, що є у Замовника.
Термін виконання замовлення.
Оцінка обладнання надається відповідно до процедур, визначених чинним законодавством України, на підставі договору із замовником.
За результатами проведеної роботи оформляється звіт про оцінку обладнання, що має повну юридичну силу для учасників угоди та користувачів звіту.