Зазвичай виділяють три етапи землевпорядних робіт:
Підготовчий етап – планування землевпорядних робіт з подальшою підготовкою та оформленням договірної документації та технічного завдання. На підготовчому етапі проводитиметься збір необхідних матеріалів, ретельний їх аналіз, отримання всіляких дозволів доступу.
Польовий етап землевпорядних робіт включає в обов'язковому порядку топографічну зйомку на місці всіх наземних та підземних об'єктів, рекогносцирувальні обстеження місцевості, попередня обробка результатів для проектування геодезичних опорних, знімальних та спеціального призначення мереж.
Камеральний етап землевпорядних робіт – більш точна та докладна обробка отриманих даних, оцінка результатів, складання топографічного плану. Далі проводиться узгодження (відповідність) одержаних результатів - нанесених на план комунікацій, з організаціями у віданні яких знаходяться ці об'єкти.
Результатом роботи стають інженерно-топографічні плани у графіку та цифровому вигляді, які й передаються замовнику.
Незважаючи на те, що всі види землевпорядних робіт абсолютно різні, вони об'єднані єдиною метою – отримання максимальної точності при створенні топографічного плану та карти місцевості, що обстежується.
До землевпорядних робіт відносять:
Підготовку пакету документів для постановки на Державний кадастровий облік.
Межування земельних ділянок.
Інвентаризацію.
Оцінку якості земель.
Фіксування нових та впорядкування вже існуючих земельних об'єктів.
Внутрішньогосподарське облаштування.
Створення нової чи ведення наявної землевпорядної документації.
Різні дослідження: геоботанічні, ґрунтові та інші обстеження.
Створення проекту землеустрою - офіційна процедура, в результаті якого земля може законним чином ставати власністю, віддаватися в оренду тощо. Всі особи, кого безпосередньо цікавить процес, який включає процедуру реєстрації щодо прав власності на землю, зверніть увагу: такі операції будуть незаконні, якщо раніше не буде зроблено первинне відведення землі у власність, в оренду за відповідним проектом.
Як влаштовано процедуру?
Вам знадобиться певний набір офіційних документів, які стануть основними для створення проекту землеустрою. Процедура відведення землі у власність відбувається у такій черговості:
Спочатку потрібно вивчити всі графічні дані та документи. Важливо чітко позначити межі ділянки, щоб проектування було вірним та відповідало нормам Закону.
Потім спеціалісти беруться за розробку проекту землеустрою.
Фахівцем складається, із зазначенням усіх достовірних даних, пояснювальна записка, яка є документом, що підтверджує заявку до спеціалізованих органів, для отримання законних прав на певну власність.
Виготовляється за допомогою висококваліфікованих фахівців кадастровий план.
Наступним етапом є обчислення площі необхідної земельної ділянки, для складання та закріплення її кордонів.
Виготовляється певна проектна документація, яка є підставою для реалізації певного проекту в реальність, зазначаються подальші спорудження та зміни.
Цей процес також рекомендується довірити фахівцям, які знаються на даному спектрі послуг, щоб не отримати відмову з дозвільних інстанцій.
• Нарешті, потрібно узгодити всі проектні документи щодо дільниці з регулюючим органом.
Ви зіткнулися із необхідністю приватизувати землю під будинком? Чимало громадян знають, що згідно з Конституцією України, вони мають право оформити землю у власність. Також багато хто чув, що на практиці цей процес виявляється не таким вже й безкоштовним. Та ще й може розтягнутися не на один рік. Напевно Вас відвідують думки про те, що ходіння по кабінетах чиновників займе багато часу і вимагатиме безліч витрат. Якщо Ви вперше зіткнулися з цією процедурою, то швидше за все так і станеться. Чи варто ризикувати і намагатися приватизувати ділянку самотужки? Чи краще звернутися за кваліфікованою допомогою до фахівців з досвідом та бездоганною репутацією?
Чому важливо вчасно приватизувати земельну ділянку?
Існує низка проблем, які можуть на Вас чекати, якщо земля не приватизована:
Отримання дозволу на будівництво будівлі, а також на його реконструкцію можливе лише за наявності оформленої земельної ділянки! Якщо ж земля не приватизована, то про будь-яке «легальне будівництво» можна забути… Винятком є лише перепланування всередині будинку.
Без оформленої землі неможливо узаконити самовільні споруди. Тому що «будівельна амністія» діє лише для об'єктів, які збудовані на приватизованій земельній ділянці.
Присвоєння адреси нерухомості, у разі її поділу або виділу в окремий об'єкт, також пов'язане з наявністю приватизації землі.
Якщо Ви маєте намір продати будинок без приватизованої землі, то подумайте. Вартість такого об'єкта за ринковою вартістю буде значно дешевшою. Отже, Ви втрачаєте свої гроші.
Купуючи будинок перевіряйте чи приватизована земля. Якщо є тільки кадастровий номер, то Ви не будете власником земельної ділянки. А значить, матимете всі перераховані вище проблеми. Так, приватизувати можна. Але краще отримати консультацію фахівця до покупки нерухомості. Адже так Ваші ризики будуть мінімальними, і вся інформація буде у Вас ще до угоди.
Оформити земельну ділянку у власність: яку площу можна приватизувати?
Норми приватизації різні і визначаються з цільового використання землі, і навіть статусу населеного пункту. Регламентуються вони Земельним кодексом України (ЗКУ, ст. 121):
Під домоволодіння (приватний будинок): у межах міста – до 10 соток, у селищах – до 15 соток, у сільській місцевості – до 25 соток.
Під дачу – до 10 соток.
Для будівництва гаража – не більше 1 сотки.
З метою садівництва – до 12 соток.
З метою ведення сільського господарства (особистого) – до 2 га.
Приватизація земельної ділянки. Етапи оформлення:
Процедура приватизації в Одесі та Одеській/Миколаївській області залежить від багатьох факторів. Зокрема від цільового призначення землі та кількості власників об'єкта нерухомості, розташованого на ній. Вона виконується за кілька кроків.
Перший етап – подання заяви. Це робиться за місцем розташування ділянки землі: до селищної ради, сільради, або міської адміністрації. Окрім заяви, необхідно сформувати пакет документів. Наші спеціалісти проведуть перевірку Ваших паперів і врахують «всі нюанси» ще до оформлення.
Другий етап – розробка документів на землевідведення. У ході її обов'язковим є проходження різних погоджень, у тому числі і з власниками сусідних ділянок. Можливо таке, що сусіди відмовляться підписувати проект землеустрою. Але це не безвихідь. Наші фахівці проведуть «публічне узгодження» меж ділянки та доведуть розпочату роботу до кінця. На цій же стадії ділянці надається кадастровий номер – його важливий та унікальний код. Після збору повного пакета документів він знову передається на комісію.
Третій етап – затвердження проекту сесією міськради (в м. Одесі) та подальша реєстрація прав власності. Після цього оформлення документів на землю можна вважати закінченим.
Інженери-землеупорядники нашої фірми займаються оформленням землі у власність на професійній основі. Саме тому в Одесі та Одеській області ми пропонуємо вам цю послугу швидко, з гарантією та за нормальними цінами.
Оформлюємо кадастровий номер ділянці – економимо час та гроші.
Ви зіткнулися із необхідністю отримати кадастровий номер? Напевно, вас відвідують думки про те, що ходіння по кабінетах чиновників займе масу часу і вимагатиме безліч витрат. Безперечно, якщо ви вперше зіткнулися з такою процедурою, як отримання кадастрового номера, то швидше за все так і станеться. Але якщо питанням займаються професіонали, то ви будете позбавлені простоювання в чергах, довгого збору необхідних паперів та інших ситуацій. Вартість – від 3500 грн.!
Навіть якщо ви довірили оформлення цього важливого документа нашим фахівцям, не завадить володіти основною інформацією щодо того, як саме відбувається присвоєння кадастрового номера земельній ділянці та в яких випадках вона необхідна.
Що таке кадастровий номер?
Присвоєння кадастрового номера ділянці землі схоже на отримання ідентифікаційного коду – це унікальний номер у певному форматі, який на території держави більше не зустрічається. Основний етап його отримання – це внесення до бази даних Державного земельного кадастру (ДЗК) максимально достовірних та повних відомостей про ділянку. Цей унікальний код зберігається за ділянкою доти, поки він залишається цілим (до його розділу чи об'єднання з іншим ділянкою). При переході права власності (зміні власника), зміні цільового використання цей код залишається незмінним.
В яких ситуаціях потрібний кадастровий номер ділянки?
Відповідно до Земельного кодексу України кадастровий номер земельної ділянки необхідний у таких ситуаціях:
Відведення ділянки землі у власність або оренду/субаренду;
Приватизація землі;
Об'єднання чи поділ ділянки землі;
Оформлення прав власності (купівля, продаж, дарування, міна, спадок);
За відсутності відомостей про ділянку (у ДЗК) ГЗК.
Бувають ситуації, коли ділянка вже приватизована, але кадастровий номер їй не присвоєно. Це відбувається, коли оформлення права власності відбувалося до 2004 року. Відсутність на державному акті про право власності на земельну ділянку кадастрового номера не скасовує ваше право на землю, але його присвоєння надалі при угодах із цією землею буде необхідним.
Отримання кадастрового номера ділянки:
Закон України "Про держземкадастр" чітко визначає порядок того, як саме відбувається отримання кадастрового номера на землю.
1. Складається техдокументація на ділянку. Це роблять сертифіковані землевпорядники, які виконують геодезичні роботи ділянки.
2. Кордони ділянки погоджуються із сусідами (суміжними землекористувачами).
3. Складена техдокументація погоджується у міському управлінні містобудування та архітектури.
4. Підготовлений пакет документів передається до (ДЗК) ГЗК, де відбувається оформлення кадастрового номера.
5. ДЗК надає З кадастру довідку про присвоєння ділянці унікального коду.
Крім зазначеної техдокументації, щоб визначити кадастровий номер вам знадобляться такі документи:
Для фізичних осіб необхідні копії паспорта та коду ІПН, для юридичних осіб та приватних підприємців – реєстраційні документи, витяг зі Статутом підприємства;
Правовстановлювальний документ на об'єкт нерухомості, розташований на землі (житловий будинок, комерційний об'єкт та інше) – знадобиться нотаріально завірена копія;
Технічний паспорт на нерухомість;
Якщо є документ, що встановлює право на землю, то також необхідно додати його копію.
Як бачите, щоб оформити кадастровий номер земельної ділянки, необхідно кілька разів відвідати і зібрати пакет документів, що для зайнятої людини зазвичай вкрай незручно. А якщо терміни підтискають та ідентифікувати ділянку потрібно за лічені дні, то самостійне вирішення цього завдання стає зовсім нездійсненним. Саме тому ми пропонуємо вам цю послугу – швидко, гарантовано та недорого.
Ситуації, коли доводиться ділити майно, нерідко. Розлучення, отримання спадщини – ці та інші випадки змушують співвласників проводити зокрема й поділ ділянки землі. Рідше відбувається інша ситуація, коли кілька ділянок об'єднуються в одну. Процес такого оформлення однаковий, як і необхідна для нього підстава – наявність документів, що встановлюють право на землю, таких як держакт або свідоцтво про право власності. Іноді необхідність поділити земельну ділянку на кілька господарів поєднується з поділом будинку.
Як розділити ділянку в Одесі швидко та недорого? Звернутися до спеціалістів нашої фірми! Хоча ця процедура і не є складною, але все ж таки вона вимагатиме від вас у разі самостійного оформлення досить багато часу для відвідувань кабінетів чиновників. Ми ж видамо вам готовий результат «під ключ», позбавивши вас стояння в чергах та інших бюрократичних нюансів.
Розділ земельної ділянки. Необхідні документи:
Копія одного із документів, засвідчена нотаріусом – заяви про поділ ділянки землі, договору про поділ, рішення суду або рішення органів місцевого самоврядування (у тому випадку, якщо земля орендується або перебуває у постійному користуванні);
Завірені нотаріусом копії правовстановлюючих документів (договір оренди, держакт та інші); • за наявності на ділянці об'єктів нерухомості – завірені копії правовстановлюючих документів на них та технічних паспортів;
Копії паспорта та коду ІПН (для фізичних осіб);
Завірені керівником копії установчих документів, витяг з реєстру – для організацій та підприємців.
Як поділити земельну ділянку: порядок дій?
Процедура поділу/об'єднання дільниці регламентується Законами України, у тому числі земельним законодавством. Щоб розділити ділянку на дві частини (або більше), необхідно:
1. Звернутися до інженера-землевпорядника, який має необхідний для цього сертифікат про кваліфікацію. Відповідно до норм, та згідно з чинним законодавством він розробить технічну документацію, яка дозволить розділити ділянку на двох господарів і потім буде внесена до бази Держгеокадастру для отримання на кожну з ділянок кадастрового номера. Усі папери також узгоджуються в архітектора і в Держгеокадастрі, який потім проводить реєстрацію земельних ділянок, що вийшли після поділу, і видає виписки на них.
2. У разі, якщо початкова ділянка перебуває у оренді чи постійному користуванні, після першого етапу необхідно подати весь пакет документів, зокрема і отриману нову виписку, до органів місцевого самоврядування. Розгляд питання відбувається протягом місяця, після чого видається ухвала про затвердження. Потім необхідно також переукласти договір оренди або отримати новий документ на право користування.
До місцевого відділення Укрдержреєстру для реєстрації майнових прав на ділянку землі подаються такі документи:
Заява.
Копії паспорта, коду ІПН чи реєстраційні документи юрособи.
Квитанція про сплати державного мита.
Квитанція про оплату вилучення з Єдиного реєстру майнових прав.
Витяг на нові ділянки з Держгеокадастру.
Попередні правовстановлюючі документи на ділянку.
Документ, на підставі якого проводився розділ (оригінал та копія) – заява, договір між співвласниками, рішення суду чи органу місцевого самоврядування). Після проведення реєстрації ви отримаєте нове свідоцтво або інший документ (договір оренди, користування), що засвідчує право власності, а також витяг з Єдиного реєстру.
Зміна цільового призначення землі:
Якщо ви володієте ділянкою землі, повинні пам'ятати, що не в кожному випадку зможете використовувати його за своїм бажанням. У деяких ситуаціях потрібно змінити цільове призначення земель, щоб дотриматися законодавства та не втратити права на використання ділянки. Ви зможете зробити це, звернувшись до спеціалістів компанії «Профі-ТН».
Цільове призначення ділянки – це статус, зазначений у держакті, що підтверджує право власності та у виписці із земельного кадастру. Використання ділянки власником можливе лише у тих рамках, які встановлені цим статусом.
Найчастіше змінити цільове призначення землі потрібно:
Якщо Ви бажаєте збудувати житловий будинок або дачу на ділянці для сільського господарства;
Якщо Ви хочете зайнятися фермерством на землі, яка для цього не призначена;
Якщо Ви задумали побудувати на дачній ділянці, що належить вам, житловий будинок для постійного проживання з можливістю реєстрації та в інших випадках.
Чи завжди можна змінити цільове призначення ділянки?
Перед тим, як розпочати безпосередньо процедуру, варто звернутися до нашіх спеціалістів, щоб з'ясувати, чи можлива зміна цільового призначення ділянки та чи виправдається вона фінансово. Наші фахівці, які мають доступ до генпланів та планів зонування, зможуть проаналізувати вашу ситуацію та існуючі обмеження для визначення можливості бажаних вами змін.
Чому не в кожному випадку можлива зміна призначення земельної ділянки? Наприклад, ваша ділянка розташована в природоохоронній чи санітарній зоні, що повністю виключає зміну цільового використання. Або поруч з вашою землею проходить дорога і в генплан включений пункт про її розширення. У такому разі необхідно буде попередньо виконати розділ ділянки, а потім уже проводити зміну цільового призначення землі для тієї частини, яку не зачіпають обмеження.
Подібних ситуацій може бути безліч. Саме тому зміна призначення земельної ділянки – процедура складна та тривала, в якій не обійтися без досвідчених спеціалістів.
Порядок зміни цільового призначення земель можна розбити умовно п'ять етапів:
Цей процес багато в чому схожий на процедуру приватизації землі, але має і свої нюанси.
1. Власник складає та завіряє у нотаріуса заяву на зміну цільового призначення земельної ділянки.
2. Розробляється проект землеустрою та проводяться необхідні погодження. Цей документ готується на підставі заяви інженером-землевпорядником, який має кваліфікаційний сертифікат, якого ви знайдете у ТОВ «Профі-ТН». У процесі виконання проекту збираються відомості, складаються різні плани та картографічні матеріали, а також з'ясовується наявність плану зонування, оскільки це є обов'язковою вимогою Закону. За відсутності цього документа, його розробку необхідно буде замовляти додатково.
Далі розроблений проект узгоджується:
У місцевому архітектурно-містобудівному відділі;
В інших організаціях, що визначаються індивідуально (відділ екології, лісгосп та інші);
У місцевому управлінні Держгеокадастру. Це найдовший етап, який займає зазвичай не один місяць.
3. Розроблений проект із землеустрою про зміну цільового призначення ділянки затверджується місцевими органами самоврядування чи районою адміністрацією (якщо ділянка перебуває поза населених пунктів). Якщо всі попередні погодження були позитивними, то чергова сесія проект затверджує. У разі відмови (а таке також імовірно) рішення оскаржується в судових інстанціях.
4. Подання проекту землеустрою до Держгеокадастру та отримання з новим цільовим призначенням.
5. Реєстрація прав власника на ділянку з оновленим цільовим призначенням у місцевій держреєстраційній службі та отримання свідоцтва.